Planowanie arkuszy organizacyjnych szkół i przedszkoli w roku 2020/2021

Szkolenie online jest prowadzone w formie 2,5-3 godzinnego szkolenia podczas którego uczestnicy mają dostęp do materiałów szkoleniowych i na bieżąco mogą zadawać pytania wykładowcy. Po szkoleniu natomiast otrzymują Państwo w ciągu 24H link do szkolenia, co daje możliwość ponownego zapoznania się z jego treścią.

Szkolenie online zapewni Państwu zwięzłą, merytoryczną wiedzę bez konieczności wyjazdu na szkolenie. Podczas 2-3 godzinnego spotkania zostaną omówione kluczowe informacje oraz niezbędna dokumentacja, będą Państwo mogli także zadać pytania na nurtujące Państwa kwestie.

Po szkoleniu otrzymają Państwo link do nagrania co zapewni Państwu nieograniczony dostęp do szkolenia i możliwość jego odtworzenia w dowolnym momencie.

Arkusz organizacyjny pracy szkoły jest podstawowym dokumentem organizacyjnym szkoły, określający szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym, z uwzględnieniem szkolnego planu nauczania. Celem szkolenia jest praktyczne omówienie zasad dotyczących sporządzenia arkusza organizacji szkoły i prawidłowe zaplanowanie pracy szkoły na nowy rok szkolny.

Program szkolenia

I. Arkusze organizacyjne szkół i przedszkoli na rok szkolny 2020/2021.

1. Zasady budowania arkuszy organizacyjnych szkoły/przedszkola.

2. Optymalne planowanie kadry pedagogicznej i niepedagogicznej.

3.  Zatrudnianie specjalistów: pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych w nowym roku.

4. Godziny pomocy psychologiczno-pedagogicznej w arkuszu – planowanie z uwzględnieniem potrzeb ucznia i możliwości finansowych JST.

5. Harmonogram pracy nad arkuszem, wymagane opinie.

6. Treści obligatoryjne i fakultatywne arkusza organizacyjnego szkół i przedszkoli.

7. Warunki zatwierdzania arkuszy organizacyjnych przez organy prowadzące. Skutki niezatwierdzenia.

8.  Pensum nauczycieli, w tym tych realizujących zajęcia rewalidacyjne, w grupach mieszanych w przedszkolu, w szkołach zawodowych.

9. Pensum nauczyciela niepełnosprawnego – obliczanie wymiaru.

10. Godzin ponadwymiarowe – ich znaczenie dla samorządu, szkoły i nauczyciela.

11. Stanowiska kierownicze w szkole/przedszkolu – planowanie.

12. Godziny organu prowadzącego i godziny dyrektorskie- planowanie.

13. Opcjonalne i obowiązkowe podziały na grupy w oddziałach szkolno-przedszkolnych, w tym liczebność grup.

14. Inne zmiany, mające wpływ na redagowanie arkusza organizacyjnego dyrektora szkoły/przedszkola.

15. Tryb zmian dokonywanych w arkuszu organizacyjnym.

Prowadzący

Aleksandra Kuźniak

Trener

Dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu, autorka publikacji, wieloletni trener szkoleń z zarządzania oświatą. Była konsultant ds. doradztwa kadry kierowniczej ODN, edukator w Studium Menadżerów Oświaty.

Formularz zgłoszeniowy

Dane do faktury

Nabywca

Nazwa instytucji (wymagane)

Pełny Adres (wymagane)

Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)

NIP (wymagane)

Odbiorca

Nazwa instytucji (wymagane)

Pełny Adres (wymagane)

Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)


Oświadczam, że uczestnistwo w zamówionym szkoleniu opłacone jest w 70% lub w całości ze środków publicznych:


Dane uczestników

Imię i nazwisko (wymagane)


Adres e-mail (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)


Dodatkowe informacje

Administratorem Twoich danych osobowych, jest:
Verte Katarzyna Bielecka z siedzibą ul. 1 Maja 3A/6, 55-100 Trzebnica.

Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji szkolenia/konferencji, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji szkolenia/konferencji, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem pod adresem: biuro@centrumverte.pl.


ZgodyZapisz się do naszego newslettera

Bibendum malesuada arcu. Sed sit amet ligula neque. Proin placerat nec sem eu tempor. Aenean vel massa ipsum.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.