Szkolenia online – Zatrudnianie w oparciu o umowy cywilnoprawne: zlecenie, umowy o świadczenie usług, umowy o dzieło, umowy o zarządzanie w jednostkach budżetowych, spółkach komunalnych i innych.

Szkolenie online jest prowadzone w formie 3-4 godzinnego szkolenia podczas którego uczestnicy mają dostęp do materiałów szkoleniowych i na bieżąco mogą zadawać pytania wykładowcy. Po szkoleniu natomiast otrzymują Państwo w ciągu 24H link do nagrania szkolenia, co daje możliwość ponownego zapoznania się z jego treścią. Nagranie jest aktywne przez 5 dni.

Szkolenie online zapewni Państwu zwięzłą, merytoryczną wiedzę bez konieczności wyjazdu na szkolenie. Podczas 3-4 godzinnego spotkania zostaną omówione kluczowe informacje oraz niezbędna dokumentacja, będą Państwo mogli także zadać pytania na nurtujące Państwa kwestie.

Korzyści ze szkolenia online:

  • bez wychodzenia z domu/biura bierzesz udział w pełnowartościowym szkoleniu,
  • widzisz i słyszysz eksperta,
  • widzisz prezentację,
  • możesz zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości,
  • dostęp poprzez link wysłany na Państwa e-mail (wystarczy laptop lub komputer z głośnikami),
  • nielimitowane konsultacje z trenerem po szkoleniu (poprzez zapytanie mailowe),
  • po szkoleniu otrzymujesz dostęp do nagrania wideo, dzięki temu możesz ponownie obejrzeć szkolenie w dowolnym momencie. Otrzymasz również certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Program szkolenia

1. Podstawy świadczenia pracy w ramach stosunku pracowniczego i cywilnoprawnego (cechy stosunku pracy, cechy zatrudnienia w formie niepracowniczej, obowiązki wynikające z zawierania umowy o pracę a umowy o świadczenie usług, podobieństwa i różnice).

2. Istotne przesłanki zawierania umowa o pracę, zlecenia, umowy o świadczenie usług,  o dzieło, agencyjna i inna. Postępowanie PIP w ramach zawierania umów.

3. Co powinna zawierać umowa cywilnoprawnych związanych ze świadczeniem pracy.

4. Obowiązki w zakresie prawidłowego naliczenia i wynagrodzenia minimalnego w ramach umów cywilnoprawnych w 2020 r.

5. Jaką należy prowadzić dokumentację przy umowach cywilnoprawnych  celem prawidłowego naliczenia wynagrodzenia za świadczenie usług.

6. Zasady naliczania i wypłacania wyrównania do wysokości minimalnej stawki godzinowej.

7. Kształtowanie wynagrodzenia przy umowach cywilnoprawnych – obligatoryjne elementy umów.

8. Jak długo należy przechowywać dokumentację związaną z zatrudnianiem w ramach umów cywilnoprawnych.

9. Ochrony wynagrodzenia osób świadczących pracę w ramach umów cywilnoprawnych – główne przesłanki, obowiązki pracodawcy.

10. Obowiązki spełnienia przesłanek z zakresu  badań lekarskich profilaktyczne i szkoleń BHP dla zleceniobiorców. Czy badania lekarskie i szkolenia bhp są obowiązkowe, czy jest to dobra wola osób zatrudniających.

11. Zadania  PIP w zakresie niewypłacania wynagrodzenia za pracę przy umowach cywilnoprawnych oraz inne środki prawne inspektora pracy. Odpowiedzialność karno – wykroczeniowa.

12. Przepisy przejściowe.

13. Wzory zapisów umowy zlecenia (aneksów) oraz dokumentacji godzin pracy w ramach zlecenia.

14. Umowy z członkami kadry zarządzającej spółkami komunalnymi. Umowy o pracę i kontrakty menedżerskie, a zawieranie nowych umów o świadczenie usług zarządzania. Przekształcenie umów o pracę w kontrakty.

15. Najnowsze zmiany dotyczące stosowania rozporządzenia RODO w ramach świadczenia pracy na podstawie umów cywilnoprawnych

16. Nowy katalog danych w procesie rekrutacji i przebiegu świadczenia pracy, przetwarzanie danych biometrycznych

17. Obowiązek pisemnych upoważnień dot. przetwarzania danych osobowych.

Prowadzący

Ewa Bielecka

Trener

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Prawa i Administracji  - kierunek: Administracja oraz  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji kierunek: Prawo. Długoletni pracownik działu Prawnego w  Państwowej  Inspekcji Pracy Oddział w Koszalinie, wykładowca prawa pracy i ubezpieczeń społecznych  –  na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej Filia w Koszalinie, wykładowca prawa pracy na studiach podyplomowych –  na Politechnice Koszalińskiej,  wykładowca prawa pracy na studiach podyplomowych  -  w Europejskim Centrum Edukacyjnym w Koszalinie. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się szkoleniami i doradztwem z zakresu prawa pracy. Ekspert z zakresu prawa pracy, specjalista ds. doradztwa kadrowego i regulaminów pracy, doświadczony trener. Wieloletni pracownik Państwowej Inspekcji Pracy.

Formularz zgłoszeniowy

Dane do faktury

Nabywca

Nazwa instytucji (wymagane)

Pełny Adres (wymagane)

Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)

NIP (wymagane)

Odbiorca

Nazwa instytucji (wymagane)

Pełny Adres (wymagane)

Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)


Oświadczam, że uczestnistwo w zamówionym szkoleniu opłacone jest w 70% lub w całości ze środków publicznych:


Dane uczestników

Imię i nazwisko (wymagane)


Adres e-mail (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)


Dodatkowe informacje

Administratorem Twoich danych osobowych, jest:
Verte Katarzyna Bielecka z siedzibą ul. 1 Maja 3A/6, 55-100 Trzebnica.

Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji szkolenia/konferencji, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji szkolenia/konferencji, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem pod adresem: biuro@centrumverte.pl.


ZgodyZapisz się do naszego newslettera

Wypełnij nasz newsletter aby być na bieżąco z nowościami w zakresie prawa.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.