SLIM VAT 3 – co się zmieni od 1 lipca 2023 roku? – szkolenie online

 • Nowość

Terminy szkolenia:

 • 16.06.2023r. godz. 10.00.

Cena szkolenia:

399 zł / os. + VAT

Szkolenie opłacone w 70% lub w całości ze środków publicznych jest zwolnione z podatku VAT.

SLIM VAT 3 – co się zmieni od 1 lipca 2023 roku? Od 1 lipca 2023 r. wejdą w życie zmiany w ustawie o VAT. Wszystko za sprawą pakietu SLIM VAT 3, czyli ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych. Warto sięgnąć po praktyczne zestawienie zmian w VAT.

W tym celu przygotowaliśmy dla Was pełnowymiarowe szkolenie online, dzięki któremu jako pierwsi będziecie mogli przygotować się do nadchodzących zmian w VAT w 2023 roku.

Podczas 3/4 godzinnego szkolenia online, prowadząca spotkanie szczegółowo omówi zagadnienia dotyczące zmian limitu sprzedaży dla małego podatnika, faktury korygującej, konsolidacji wydawania, zmian w zakresie obliczania proporcji, nowelizacji w Prawie bankowym wprowadzonej przez SLIM VAT 3 oraz pozostałych zmian od 1 lipca 2023 roku.

 

Program szkolenia

1. Zmiana limitu sprzedaży dla małego podatnika – kto to jest mały podatnik, jak policzyć limit sprzedaży, po jakim kursie przeliczyć limit sprzedaży, co to jest kasowy system rozliczania podatku – kiedy i jak można go stosować?

2. Faktura korygująca – zasady wystawiania faktur korygujących po zmianach wprowadzonych SLIM VAT 2, jaki kurs przeliczeniowy zastosować gdy faktura pierwotna została wystawiona w walucie obcej, co to jest kurs historyczny i kiedy będzie można go zastosować, po jakim kursie przeliczyć zbiorczą fakturę korygującą, jakie będą obowiązywały zasady w przypadku przyznania opustu lub obniżki i otrzymania zbiorczej faktury korygującej.

3. Wiążąca Informacja – konsolidacja wydawania (WIS, WIT, WIA, WIP) – który organ będzie właściwy do wydania wiążącej informacji w I instancji, zasady składania i rozpatrywania odwołań (procedura odwoławcza), zmiany w Ordynacji podatkowej wprowadzone w związku ze zmianami w zakresie wydawania wiążącej informacji.

4. Zmiany w zakresie obliczania proporcji – likwidacja obowiązku uzgadniania z naczelnikiem US proporcji do odliczenia podatku naliczonego (których podatników dotyczy ta zmiana), likwidacja obowiązku uzgadniania z naczelnikiem US prognozy w celu obliczenia kwoty podatku naliczonego, zwiększenie kwoty pozwalającej na uznanie że proporcja określona przez podatnika wynosi 100%, kiedy istnieje możliwość rezygnacji z dokonania korekty.

5. Split payment (zmiany w Prawie bankowym wprowadzone przez SLIM VAT 3) – przekazywanie środków między rachunkami VAT w ramach grupy VAT, nowe tytuły do obciążenia rachunku VAT.

6. Pozostałe zmiany – możliwość rezygnacji z obowiązku drukowania dokumentów fiskalnych wystawianych przy zastosowaniu kas fiskalnych, uwolnienie się od odpowiedzialności solidarnej przez osoby trzecie, doprecyzowanie definicji bagażu osobistego dla potrzeb zwolnienia od VAT, zmiany w zakresie wDT i WNT.

Formularz zgłoszeniowy

 

  Wybierz termin szkolenia

  Dane do faktury

  Nabywca

  Nazwa instytucji (wymagane)

  Pełny Adres (wymagane)

  Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)

  NIP (wymagane)

  Odbiorca

  Nazwa instytucji (wymagane)

  Pełny Adres (wymagane)

  Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)


  Oświadczam, że uczestnictwo w zamówionym szkoleniu opłacone jest w 70% lub w całości ze środków publicznych:


  Dane uczestników

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Kod rabatowy


  Dodatkowe informacje

  Administratorem Twoich danych osobowych, jest:
  Verte Katarzyna Bielecka z siedzibą ul. 1 Maja 3A/6, 55-100 Trzebnica.

  Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji szkolenia/konferencji, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji szkolenia/konferencji, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem pod adresem: biuro@centrumverte.pl.


  Zgody