Formularz zgłoszeniowy
Terminy szkolenia:
Cena szkolenia:
399 zł / os. + VAT
Szkolenie opłacone w 70% lub w całości ze środków publicznych jest zwolnione z podatku VAT.
SLIM VAT 3 – co się zmieni od 1 lipca 2023 roku? Od 1 lipca 2023 r. wejdą w życie zmiany w ustawie o VAT. Wszystko za sprawą pakietu SLIM VAT 3, czyli ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych. Warto sięgnąć po praktyczne zestawienie zmian w VAT.
W tym celu przygotowaliśmy dla Was pełnowymiarowe szkolenie online, dzięki któremu jako pierwsi będziecie mogli przygotować się do nadchodzących zmian w VAT w 2023 roku.
Podczas 3/4 godzinnego szkolenia online, prowadząca spotkanie szczegółowo omówi zagadnienia dotyczące zmian limitu sprzedaży dla małego podatnika, faktury korygującej, konsolidacji wydawania, zmian w zakresie obliczania proporcji, nowelizacji w Prawie bankowym wprowadzonej przez SLIM VAT 3 oraz pozostałych zmian od 1 lipca 2023 roku.
Program szkolenia
1. Zmiana limitu sprzedaży dla małego podatnika – kto to jest mały podatnik, jak policzyć limit sprzedaży, po jakim kursie przeliczyć limit sprzedaży, co to jest kasowy system rozliczania podatku – kiedy i jak można go stosować?
2. Faktura korygująca – zasady wystawiania faktur korygujących po zmianach wprowadzonych SLIM VAT 2, jaki kurs przeliczeniowy zastosować gdy faktura pierwotna została wystawiona w walucie obcej, co to jest kurs historyczny i kiedy będzie można go zastosować, po jakim kursie przeliczyć zbiorczą fakturę korygującą, jakie będą obowiązywały zasady w przypadku przyznania opustu lub obniżki i otrzymania zbiorczej faktury korygującej.
3. Wiążąca Informacja – konsolidacja wydawania (WIS, WIT, WIA, WIP) – który organ będzie właściwy do wydania wiążącej informacji w I instancji, zasady składania i rozpatrywania odwołań (procedura odwoławcza), zmiany w Ordynacji podatkowej wprowadzone w związku ze zmianami w zakresie wydawania wiążącej informacji.
4. Zmiany w zakresie obliczania proporcji – likwidacja obowiązku uzgadniania z naczelnikiem US proporcji do odliczenia podatku naliczonego (których podatników dotyczy ta zmiana), likwidacja obowiązku uzgadniania z naczelnikiem US prognozy w celu obliczenia kwoty podatku naliczonego, zwiększenie kwoty pozwalającej na uznanie że proporcja określona przez podatnika wynosi 100%, kiedy istnieje możliwość rezygnacji z dokonania korekty.
5. Split payment (zmiany w Prawie bankowym wprowadzone przez SLIM VAT 3) – przekazywanie środków między rachunkami VAT w ramach grupy VAT, nowe tytuły do obciążenia rachunku VAT.
6. Pozostałe zmiany – możliwość rezygnacji z obowiązku drukowania dokumentów fiskalnych wystawianych przy zastosowaniu kas fiskalnych, uwolnienie się od odpowiedzialności solidarnej przez osoby trzecie, doprecyzowanie definicji bagażu osobistego dla potrzeb zwolnienia od VAT, zmiany w zakresie wDT i WNT.