Prawidłowa klasyfikacja dochodów i wydatków w „paragrafach ukraińskich” - szkolenie online

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

  Podczas proponowanego, godzinnego szkolenia online, dowiedzą się Państwo m.in. jakie wydatki należy ująć w §328 „Świadczenia związane z udzielaniem pomocy obywatelom Ukrainy” oraz w §329 „Świadczenia społeczne wypłacane obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium RB”, jak należy rozumieć zakup usług , o którym mowa w §437 „Zakup usług związanych z pomocą obywatelom Ukrainy”, oraz jakie wydatki należy klasyfikować w §486 „Pozostałe wydatki bieżące na zadania związane z pomocą obywatelom Ukrainy”.

  Prowadząca szkolenie Pani Magdalena Grotkiewicz przedstawi również wyjaśnienia Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie uwzględnienia środków pochodzących z Funduszu Pomocy w procesie analizy średnich wynagrodzeń nauczycieli, o których mowa w art 30a ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela oraz klasyfikację środków z Funduszu Pomocy na finansowanie lub dofinansowanie zadań bieżących w zakresie pomocy obywatelom Ukrainy.

   

  Program szkolenia

  1. Jakie wydatki należy ująć w § 328 „Świadczenia związane z udzielaniem pomocy obywatelom Ukrainy” oraz w § 329 „Świadczenia społeczne wypłacane obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium RB”.

  2. Co się mieści w pojęciu zakup towarów wskazanym w § 435 „Zakup towarów (w szczególności materiałów, leków, żywności) w związku z pomocą obywatelom Ukrainy”.

  3. W którym paragrafie ująć wydatki na zakup pomocy dydaktycznych – § 435 „Zakup towarów (w szczególności materiałów, leków, żywności) w związku z pomocą obywatelom Ukrainy” czy § 486 „Pozostałe wydatki bieżące na zadania związane z pomocą obywatelom Ukrainy”.

  4. Jak należy rozumieć zakup usług , o którym mowa w § 437 „Zakup usług związanych z pomocą obywatelom Ukrainy”.

  5. Prawidłowa klasyfikacja wynagrodzeń oraz pochodnych od wynagrodzeń – § 474, § 475, oraz § 485.

  6. Jakie wydatki należy klasyfikować w § 486 „Pozostałe wydatki bieżące na zadania związane z pomocą obywatelom Ukrainy”.

  7. Jaka klasyfikacja budżetowa wydatków na energię dla uchodźców?

  8. Klasyfikacja środków z Funduszu Pomocy na finansowanie lub dofinansowanie zadań bieżących w zakresie pomocy obywatelom Ukrainy.

  9. Wyjaśnienia Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie uwzględnienia środków pochodzących z Funduszu Pomocy w procesie analizy średnich wynagrodzeń nauczycieli, o których mowa w art 30a ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela.