Prawidłowa klasyfikacja dochodów i wydatków w „paragrafach ukraińskich” – szkolenie online

 • Gorący temat
 • Ostatnie miejsca

Terminy szkolenia:

 • 31.05.2023r., godz. 9.00.
 • 14.06.2023r., godz. 9.00.

Cena szkolenia:

159 zł / os. + VAT

Szkolenie opłacone w 70% lub w całości ze środków publicznych jest zwolnione z podatku VAT.

Podczas proponowanego, godzinnego szkolenia online, dowiedzą się Państwo m.in. jakie wydatki należy ująć w §328 „Świadczenia związane z udzielaniem pomocy obywatelom Ukrainy” oraz w §329 „Świadczenia społeczne wypłacane obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium RB”, jak należy rozumieć zakup usług , o którym mowa w §437 „Zakup usług związanych z pomocą obywatelom Ukrainy”, oraz jakie wydatki należy klasyfikować w §486 „Pozostałe wydatki bieżące na zadania związane z pomocą obywatelom Ukrainy”.

Prowadząca szkolenie Pani Magdalena Grotkiewicz przedstawi również wyjaśnienia Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie uwzględnienia środków pochodzących z Funduszu Pomocy w procesie analizy średnich wynagrodzeń nauczycieli, o których mowa w art 30a ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela oraz klasyfikację środków z Funduszu Pomocy na finansowanie lub dofinansowanie zadań bieżących w zakresie pomocy obywatelom Ukrainy.

 

Program szkolenia

1. Jakie wydatki należy ująć w § 328 „Świadczenia związane z udzielaniem pomocy obywatelom Ukrainy” oraz w § 329 „Świadczenia społeczne wypłacane obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium RB”.

2. Co się mieści w pojęciu zakup towarów wskazanym w § 435 „Zakup towarów (w szczególności materiałów, leków, żywności) w związku z pomocą obywatelom Ukrainy”.

3. W którym paragrafie ująć wydatki na zakup pomocy dydaktycznych – § 435 „Zakup towarów (w szczególności materiałów, leków, żywności) w związku z pomocą obywatelom Ukrainy” czy § 486 „Pozostałe wydatki bieżące na zadania związane z pomocą obywatelom Ukrainy”.

4. Jak należy rozumieć zakup usług , o którym mowa w § 437 „Zakup usług związanych z pomocą obywatelom Ukrainy”.

5. Prawidłowa klasyfikacja wynagrodzeń oraz pochodnych od wynagrodzeń – § 474, § 475, oraz § 485.

6. Jakie wydatki należy klasyfikować w § 486 „Pozostałe wydatki bieżące na zadania związane z pomocą obywatelom Ukrainy”.

7. Jaka klasyfikacja budżetowa wydatków na energię dla uchodźców?

8. Klasyfikacja środków z Funduszu Pomocy na finansowanie lub dofinansowanie zadań bieżących w zakresie pomocy obywatelom Ukrainy.

9. Wyjaśnienia Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie uwzględnienia środków pochodzących z Funduszu Pomocy w procesie analizy średnich wynagrodzeń nauczycieli, o których mowa w art 30a ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela.

Formularz zgłoszeniowy

 

  Wybierz termin szkolenia

  Dane do faktury

  Nabywca

  Nazwa instytucji (wymagane)

  Pełny Adres (wymagane)

  Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)

  NIP (wymagane)

  Odbiorca

  Nazwa instytucji (wymagane)

  Pełny Adres (wymagane)

  Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)


  Oświadczam, że uczestnictwo w zamówionym szkoleniu opłacone jest w 70% lub w całości ze środków publicznych:


  Dane uczestników

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Kod rabatowy


  Dodatkowe informacje

  Administratorem Twoich danych osobowych, jest:
  Verte Katarzyna Bielecka z siedzibą ul. 1 Maja 3A/6, 55-100 Trzebnica.

  Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji szkolenia/konferencji, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji szkolenia/konferencji, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem pod adresem: biuro@centrumverte.pl.


  Zgody