Cena szkolenia: 429 zł / os. + VAT
W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!
Szkolenie online prowadzone na żywo
Cena szkolenia:
429 zł / os. + VAT
Faktura wystawiana jest w dniu szkolenia
z 7-dniowym terminem płatności.
Szkolenie opłacone w 70% lub w całości ze środków publicznych jest zwolnione z podatku VAT.
Wzory dokumentów, które otrzymasz w ramach szkolenia:
Dla kogo jest to szkolenie
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do kadry kierowniczej oraz osób zajmujących się przyjmowaniem zgłoszeń sygnalistów.
Prowadzący
Ekspert z wieloletnim doświadczeniem, współpracujący z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi w Polsce. Niezależny konsultant z dziedziny finansów publicznych oraz prawa pracy. Od lat zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem procedur w instytucjach sektora finansów publicznych w tym Polityk Bezpieczeństwa Informacji dla sektora publicznego. Jako głos doradczy i ekspert na co dzień rozwiązuje nietypowe problemy z praktyki Przedsiębiorstw […]
Czego się nauczysz?
Szkolenie ma na celu sprawdzić czy uczestnik w prawidłowy sposób wprowadził w organizacji system obsługi zgłoszeń zgodnie z Ustawą z 14 czerwca 2024 roku o ochronie sygnalistów.
1. Pełną znajomość tematu:
2. Praktyczne umiejętności:
3. Znajomość obowiązków prawnych:
4. Zapewnienie poufności sygnalistom:
5. Umiejętność rozwiązywania problemów:
1. Wiedza ekspercka:
2. Praktyczne narzędzia:
3. Certyfikat potwierdzający udział:
Celem szkolenia "Ochrona sygnalistów" jest poznanie przez uczestników wymagań najnowszego projektu Ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia. W Polsce prace nad przepisami implementującymi do krajowego porządku prawnego tzw. Dyrektywę o ochronie sygnalistów rozpoczęły się w październiku 2021 roku, co oznacza, że od rozpoczęcia prac minęły już ponad dwa lata. Przez cały ten okres, w Rządowym Centrum Legislacji pojawiło się kilka projektów ustawy. W styczniu przyspieszono prace i publikacje kolejnego projektu ustawy. Nie upłynęły jeszcze nawet dwa miesiące od tego momentu, a już pojawił się kolejny projekt (projekt z dnia 26 lutego 2024 roku).
Wśród najważniejszych zmian, jakie pojawiły się w najnowszym projekcie, jest rozszerzenie katalogu naruszeń prawa, czyli działań lub zaniechań niezgodnych z prawem, lub mających na celu obejście prawa, które obligatoryjnie będą stanowić zakres przedmiotowy procedur zgłaszania nieprawidłowości. Zakres ten został rozszerzony o wolności i prawa człowieka i obywatela, korupcję, handel ludźmi oraz prawo pracy.
Nowa dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE ochrony sygnalistów nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek udostępnienia kanałów umożliwiających poufne zgłaszanie naruszeń, wprowadzenia skutecznych mechanizmów ochrony sygnalistów przed represjami oraz opracowania klarownych zasad rozpatrywania zgłoszeń w określonych ramach czasowych. W skrócie pracodawcy muszą zagwarantować bezpieczny i anonimowy sposób na zgłaszanie nieprawidłowości oraz wprowadzić procedury ochronne dla pracowników dokonujących takich zgłoszeń.
Kierujesz instytucją publiczną zatrudniającą więcej niż 50 pracowników lub firmę prywatną, która zatrudnia więcej niż 250 osób? Nowa dyrektywa w pierwszej kolejności dotyczy Ciebie! Zapisz się na szkolenie i poznaj najnowsze regulacje od podszewki.
Nasze szkolenia kierujemy do przedsiębiorstw i podmiotów sektora publicznego. Dzięki nam nauczysz się jak skutecznie i prawidłowo wdrażać najnowsze dyrektywy i regulacje. Zapisz się na szkolenie już dziś! Nie pozwól, by ustawa o sygnalistach miała przed Tobą jakieś tajemnice.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy!