Zadaniowy system czasu pracy – szkolenie online

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

  Regulamin pracy dopuszcza różne możliwości rozkładu czasu pracy. Jedną z nich jest zadaniowy system czasu pracy. Decydując się na takie rozwiązanie, musisz natomiast znać zasady jego wdrażania, ponieważ jest to obwarowane wieloma zasadami kodeksu pracy. O tym jak wprowadzać ten system pracy możesz dowiedzieć się na naszych szkoleniach online. 

  Czym jest zadaniowy system czasu pracy?

  Zadaniowy system czasu pracy reguluje art. 140 Kodeksu Pracy, wskazując że „w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy może być stosowany system zadaniowego czasu pracy. Pracodawca, po porozumieniu z pracownikiem, ustala czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań, uwzględniając wymiar czasu pracy wynikający z norm określonych w art. 129.”, czyli do 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy.

  System zadaniowy – świetne rozwiązanie dla wielu firm

  Zadaniowy system pracy korzystnie wpływa na firmę, ponieważ pozwala skoncentrować uwagę pracowników na osiąganiu określonych celów i wyników, zamiast jedynie mierzyć czas spędzony na stanowisku pracy. To sprzyja zwiększonej produktywności i efektywności, gdyż pracownicy są bardziej zdeterminowani do wykonania powierzonych zadań. Ponadto, taki system daje pracownikom większą swobodę organizacji pracy, co może poprawić satysfakcję z zatrudnienia i zwiększyć zaangażowanie.

  Jak wprowadzić zadaniowy pracy – szkolenia online

  Na naszych szkoleniach online dowiesz się, na czym polega zadaniowy czas pracy i w jaki sposób efektywnie wdrażać go we własnej firmie. Poruszymy takie kwestie jak nadgodziny, normy czasu pracy pracownika, kwestie ewidencji czasu pracy i zgodę pracownika na wprowadzenie zadaniowego czasu pracy. Dzięki naszym szkoleniom poznasz zadaniowy system pracy w praktyce.

  Oprócz równoważnego czasu pracy nasza firma oferuje również wiele innych szkoleń z kadr i płac np. akta osobowe czy prawo pracy.

  Program szkolenia

  1. Co to jest zadaniowy czas pracy?

  2. Kto może pracować w zadaniowym systemie czasu pracy?

  3. Nadgodziny w zadaniowym systemie czasu pracy.

  4. Wprowadzenie zadaniowego systemu czasu pracy.

  5. Zgoda pracownika na wprowadzenie zadaniowego systemu czasu pracy.

  6. Ewidencja czasu pracy a zadaniowy system czasu pracy.

  7. Konsultacje z prelegentem.