Formularz zgłoszeniowy
Terminy szkolenia:
Cena szkolenia:
399 zł / os. + VAT
Szkolenie opłacone w 70% lub w całości ze środków publicznych jest zwolnione z podatku VAT.
Szkolenie online dotyczące kas zapomogowo-pożyczkowych w 2023 roku zostało przygotowane dla osób, które chcą dowiedzieć się jakie dokumenty, pisma i druki należy sporządzić prowadząc kasę zapomogowo-pożyczkową oraz jak wygląda procedura zgłoszenia do GUS w 2023 roku.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jakie są zasady udzielania pożyczek, jakie nowe obowiązki czekają na poręczycieli, jak powinna być przeprowadzona procedura dotycząca RODO oraz w jaki sposób można dochodzić w sprawie niespłaconych pożyczek. Szkolenie online poprowadzi pani Magdalena Grotkiewicz.
Program szkolenia
1. Jakie dokumenty, zgłoszenia, pisma i druki należy posiadać i sporządzać prowadząc kasę zapomogowo-pożyczkową (zgłoszenie do GUS, pismo do związków zawodowych i do pracodawcy, zapisy w polityce rachunkowości)?
2. Zmiany Statutu po zmianie przepisów (podstawa prawna wprowadzonych zmian, zmiana nazwy – dlaczego zmieniono nazwę z PKZP na KZP, jakie są uprawnienia członków oraz obowiązki orkanów KZP).
3. Jak powinna wyglądać deklaracja o przystąpieniu do kasy zapomogowo-pożyczkowej?
4. Zasady udzielania pożyczek.
5. Nowe obowiązki dotyczące poręczycieli.
6. Funkcjonowanie KZP (dokumenty papierowe a elektroniczne zasady wprowadzania, zadłużenie członków KZP, ogłoszenie upadłości konsumenckiej – jaki ma wpływ na funkcjonowanie KSP).
7. Procedura dotycząca RODO (dokumenty związane z ochroną danych osobowych, upoważnienia dla osób przetwarzających dane osobowe).
8. Zdolność sądowa KZP i dochodzenie niespłaconych pożyczek.
9. Wynagrodzenie za prowadzenie spraw KZP (zasady potrącenia z wynagrodzenia zadłużenia pracownika w stosunku do KZP, rozliczenie pracownika po wygaśnięciu stosunku pracy i opuszczenia KZP).
10. Druki funkcjonujące w związku z działaniem KZP (deklaracja przystąpienia do KZP, wniosek o udzielenie pożyczki).