Kasy zapomogowo-pożyczkowe - wdrożenie zmian w 2024 roku - szkolenie online

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

  Szkolenie online dotyczące kas zapomogowo-pożyczkowych w 2024 roku zostało przygotowane dla osób, które chcą dowiedzieć się jakie dokumenty, pisma i druki należy sporządzić prowadząc kasę zapomogowo-pożyczkową oraz jak wygląda procedura zgłoszenia do GUS w 2024 roku.

  Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jakie są zasady udzielania pożyczek, jakie nowe obowiązki czekają na poręczycieli, jak powinna być przeprowadzona procedura dotycząca RODO oraz w jaki sposób można dochodzić w sprawie niespłaconych pożyczek. Szkolenie online poprowadzi pani Magdalena Grotkiewicz.

   

  Program szkolenia

  1. Jakie dokumenty, zgłoszenia, pisma i druki należy posiadać i sporządzać prowadząc kasę zapomogowo-pożyczkową (zgłoszenie do GUS, pismo do związków zawodowych i do pracodawcy, zapisy w polityce rachunkowości)?

  2. Zmiany Statutu po zmianie przepisów (podstawa prawna wprowadzonych zmian, zmiana nazwy – dlaczego zmieniono nazwę z PKZP na KZP, jakie są uprawnienia członków oraz obowiązki orkanów KZP).

  3. Jak powinna wyglądać deklaracja o przystąpieniu do kasy zapomogowo-pożyczkowej?

  4. Zasady udzielania pożyczek.

  5. Nowe obowiązki dotyczące poręczycieli.

  6. Funkcjonowanie KZP (dokumenty papierowe a elektroniczne zasady wprowadzania,  zadłużenie członków KZP, ogłoszenie upadłości konsumenckiej – jaki ma wpływ na funkcjonowanie KSP).

  7. Procedura dotycząca RODO (dokumenty związane z ochroną danych osobowych, upoważnienia dla osób przetwarzających dane osobowe).

  8. Zdolność sądowa KZP i dochodzenie niespłaconych pożyczek.

  9. Wynagrodzenie za prowadzenie spraw KZP (zasady potrącenia z wynagrodzenia zadłużenia pracownika w stosunku do KZP, rozliczenie pracownika po wygaśnięciu stosunku pracy i opuszczenia KZP).

  10. Druki funkcjonujące w związku z działaniem KZP (deklaracja przystąpienia do KZP, wniosek o udzielenie pożyczki).