Kasy zapomogowo-pożyczkowe – wdrożenie zmian w 2023 roku – szkolenie online

Terminy szkolenia:

 • 05.06.2023r., godz. 10.00.
 • 30.06.2023r., godz. 11.00.

Cena szkolenia:

399 zł / os. + VAT

Szkolenie opłacone w 70% lub w całości ze środków publicznych jest zwolnione z podatku VAT.

Szkolenie online dotyczące kas zapomogowo-pożyczkowych w 2023 roku zostało przygotowane dla osób, które chcą dowiedzieć się jakie dokumenty, pisma i druki należy sporządzić prowadząc kasę zapomogowo-pożyczkową oraz jak wygląda procedura zgłoszenia do GUS w 2023 roku.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jakie są zasady udzielania pożyczek, jakie nowe obowiązki czekają na poręczycieli, jak powinna być przeprowadzona procedura dotycząca RODO oraz w jaki sposób można dochodzić w sprawie niespłaconych pożyczek. Szkolenie online poprowadzi pani Magdalena Grotkiewicz.

 

Program szkolenia

1. Jakie dokumenty, zgłoszenia, pisma i druki należy posiadać i sporządzać prowadząc kasę zapomogowo-pożyczkową (zgłoszenie do GUS, pismo do związków zawodowych i do pracodawcy, zapisy w polityce rachunkowości)?

2. Zmiany Statutu po zmianie przepisów (podstawa prawna wprowadzonych zmian, zmiana nazwy – dlaczego zmieniono nazwę z PKZP na KZP, jakie są uprawnienia członków oraz obowiązki orkanów KZP).

3. Jak powinna wyglądać deklaracja o przystąpieniu do kasy zapomogowo-pożyczkowej?

4. Zasady udzielania pożyczek.

5. Nowe obowiązki dotyczące poręczycieli.

6. Funkcjonowanie KZP (dokumenty papierowe a elektroniczne zasady wprowadzania,  zadłużenie członków KZP, ogłoszenie upadłości konsumenckiej – jaki ma wpływ na funkcjonowanie KSP).

7. Procedura dotycząca RODO (dokumenty związane z ochroną danych osobowych, upoważnienia dla osób przetwarzających dane osobowe).

8. Zdolność sądowa KZP i dochodzenie niespłaconych pożyczek.

9. Wynagrodzenie za prowadzenie spraw KZP (zasady potrącenia z wynagrodzenia zadłużenia pracownika w stosunku do KZP, rozliczenie pracownika po wygaśnięciu stosunku pracy i opuszczenia KZP).

10. Druki funkcjonujące w związku z działaniem KZP (deklaracja przystąpienia do KZP, wniosek o udzielenie pożyczki).

Formularz zgłoszeniowy

 

  Wybierz termin szkolenia

  Dane do faktury

  Nabywca

  Nazwa instytucji (wymagane)

  Pełny Adres (wymagane)

  Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)

  NIP (wymagane)

  Odbiorca

  Nazwa instytucji (wymagane)

  Pełny Adres (wymagane)

  Miejscowość i Kod Pocztowy (wymagane)


  Oświadczam, że uczestnictwo w zamówionym szkoleniu opłacone jest w 70% lub w całości ze środków publicznych:


  Dane uczestników

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Kod rabatowy


  Dodatkowe informacje

  Administratorem Twoich danych osobowych, jest:
  Verte Katarzyna Bielecka z siedzibą ul. 1 Maja 3A/6, 55-100 Trzebnica.

  Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji szkolenia/konferencji, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji szkolenia/konferencji, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem pod adresem: biuro@centrumverte.pl.


  Zgody