Szkolenia dla firm

Akta osobowe - Szkolenia dla firm

Prowadzenie akt osobowych i odpowiednie przechowywanie dokumentacji pracowniczej jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Akta osobowe pracownika składają się z kilku części, a każda z nich musi zawierać odpowiednio przydzielone do nich dokumenty.

Jakie dokumenty powinny znajdować się w aktach osobowych?

Właściciele firm powinni gromadzić dokumenty związane z ubieganiem się o zatrudnienie, przebiegiem zatrudnienia, czy podnoszeniem kwalifikacji przez pracownika, a także dokumenty związane z ustaniem zatrudnienia pracownika.

Co powinien wiedzieć właściciel firmy prowadząc akta osobowe pracowników?

Każdy pracownik działu kadr lub osoba zajmująca się kwestiami kadrowymi powinien posiadać wiedzę na temat zasad prowadzenia dokumentacji pracowniczej, w tym obligatoryjnego podziału akt osobowych na części. Bardzo istotne są również okresy przechowywania i archiwizacji akt osobowych, czy zasady wydawania pracownikom lub byłym pracownikom, odpowiedniej dokumentacji wchodzącej w skład akt osobowych.

Jaki zakres poruszają szkolenia online akta osobowe dla firm?

Szkolenia online dla firm przygotowane przez naszą firmę stanowią źródło wiedzy na temat prowadzenia akt osobowych przez pracodawców, pracowników działów kadr oraz osoby zajmujące się sprawami kadrowymi w przedsiębiorstwach. Biorąc udział w naszych szkoleniach online dla firm, które poruszają tematyką akta osobowe, będziesz na bieżąco z aktualnymi zasadami ich prowadzenia i archiwizowania.

Na szkoleniach online szczegółowo dowiesz się jakie dokumenty wchodzą do poszczególnych części akt osobowych (A,B,C,D) oraz jaki jest okres przechowywania dokumentacji pracowniczej. Właściciele firm oraz pracownicy działów kadr dowiedzą się także jakich dokumentów mogą żądać od przyszłych pracowników podczas rekrutacji, czy też jak przetwarzać dane osobowe przez działy kadr czy HRu. Szkolenia online akta osobowe to także duża dawka wiedzy na temat delegowania pracowników, kierowania ich na badania lekarskie, czy szkolenia BHP.

Każdy uczestnik szkolenia dla firm ma także możliwość wyboru wykładowcy, ponieważ szkolenia online dotyczące prowadzenia akt osobowych, prowadzone są przez kliku ekspertów prawa pracy.

Nasze szkolenia online gwarantują dużą dawkę wiedzy dotyczącą prowadzenia dokumentacji pracowniczej w czasie trwania stosunku pracy pracownika, a także po jego ustaniu.

Zapoznaj się z ofertą wszystkich szkoleń online z prawa pracy dla firm i wybierz termin dogodny dla Ciebie!