Szkolenia dla firm

Zasiłki - Szkolenia dla firm

Zasiłki są świadczeniami pieniężnymi lub materialnymi, które wypłacane są między innymi przez państwowe instytucje – zasady ustalania prawa do danego zasiłku określa ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Specjaliści obsługujący kadry i płace w danej firmie powinni znać zasady prawidłowego ustalania prawa do wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy, czy znać sposoby zliczania niezdolności do pracy do tego samego okresu zasiłkowego. Kadrowi powinni także wiedzieć kto i w jakiej sytuacji ma prawo do świadczeń rehabilitacyjnych, kto ma prawo do otrzymania zasiłku opiekuńczego oraz znać podstawy wyliczania zasiłku macierzyńskiego. Zasiłki są więc niezwykle ważnym elementem w pracy działów kadr oraz osób zajmujących się sprawami kadrowymi.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach obejmujących tematykę zasiłków dla firm?

Nowelizacja Kodeksu Pracy związana z dyrektywą Work-Life-Balance zakłada, że zmieni się długość urlopu rodzicielskiego oraz zasiłku macierzyńskiego. Dlatego wszyscy pracownicy kadr oraz właściciele firm powinni zapoznać się z nowym okresem urlopu rodzicielskiego czy zmianą wysokości zasiłku macierzyńskiego i zaktualizować swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach online prowadzonych przez praktyków, którzy pełnili obowiązki inspektorów ZUS. Wszystkie te informacje znajdziecie w programach szkolenia dla firm zasiłki.

Jakie szkolenia dotyczące zasiłków dla firm znajdziesz w ofercie Verte Centrum Szkoleń?

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę szkoleń, które pozwolą na zaktualizowanie wiedzy o najważniejsze zmiany prawne związane z tematem zasiłki szkolenia dla firm.

Szkolenia online stanowią kompendium wiedzy na temat zasiłków macierzyńskich, chorobowych czy opiekuńczych. Szkolenia online dotyczą przede wszystkim zmian w zasiłkach macierzyńskich w 2023 roku, ale w naszej ofercie znajdziesz także praktyczne szkolenia dotyczące zasad korygowania dokumentów rozliczeniowych ZUS, zasad ustalania podstawy wymiaru zasiłków, czy szkolenia poruszające trudną tematykę związaną z uniemożliwieniem otworzenia nowego okresu zasiłkowego. Wszystkie te tematy są niezbędne do przyswojenia i prowadzenia prawidłowej obsługi kadrowej w firmie.

Kto prowadzi szkolenia z tematyki zasiłki szkolenia dla firm?

Szkolenia online z tematyki zasiłki szkolenia dla firm prowadzą w naszej firmie wykładowcy-praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Trenerzy ci, sprawowali funkcję  inspektorów kontroli ZUS i od podstaw znają wszelkie niedogodności, które mogą pojawić się podczas wyliczania zasiłków i ustalania komu przysługuje dany zasiłek.

Pamiętaj, że szkolenia dla kadrowych z tematyki zasiłki pomogą uniknąć wielu błędów i składania korekt do instytucji państwowych, a zdobyta wiedza będzie poparta praktycznym warsztatem i pogłębiona rozległymi materiałami szkoleniowymi.

Pełna oferta szkoleń z tematyki zasiłki znajduje się u góry strony, natomiast w naszej ofercie znajdziesz również komleksową wiedzę z tematyki prawa pracy oraz szkolenie z akt osobowych dla firm.