W tym momencie nie realizujemy szkolenia z tego tematu, ale jeśli jesteś zainteresowany tym tematem pozostaw nam swój adres mailowy, a na pewno wyślemy Ci informację o nowym terminie.


Szkolenie online – Zasady korygowania dokumentów rozliczeniowych do ZUS.

Nowość! Godzinne szkolenie online!

Szkolenie podczas którego uczestnicy mają dostęp do materiałów szkoleniowych i na bieżąco mogą zadawać pytania wykładowcy.
Po szkoleniu otrzymują Państwo w ciągu 24H link do nagrania szkolenia, co daje możliwość ponownego zapoznania się z jego treścią. Nagranie jest aktywne przez 24 h.

Szkolenie online zapewni Państwu zwięzłą, merytoryczną wiedzę bez konieczności wyjazdu na szkolenie. Podczas godzinnego spotkania zostaną omówione kluczowe informacje oraz niezbędna dokumentacja, będą Państwo mogli także zadać pytania na nurtujące Państwa kwestie.

Korzyści ze szkolenia online:

 • bez wychodzenia z domu/biura bierzesz udział w pełnowartościowym szkoleniu,
 • widzisz i słyszysz eksperta,
 • widzisz prezentację,
 • możesz zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości,
 • dostęp poprzez link wysłany na Państwa e-mail (wystarczy laptop lub komputer z głośnikami),
 • nielimitowane konsultacje z trenerem po szkoleniu (poprzez zapytanie mailowe),
 • po szkoleniu otrzymujesz dostęp do nagrania wideo, dzięki temu możesz ponownie obejrzeć szkolenie w dowolnym momencie. Otrzymasz również certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Program szkolenia

Od 1 stycznia 2022 r. wprowadzono przepisy mające na celu ograniczenie czasowe do 5 lat składania korekt dokumentów rozliczeniowych. Jednak do tego zagadnienia jest okres przejściowy. Ponadto należy pamiętać, że nie w każdej sytuacji stwierdzenia błędu w naliczeniu składek lub wypłatach zasiłków należy składać korekty dokumentów. W pewnych sytuacjach popełnione błędy „poprawia się” w bieżącym miesiącu.

1. Treść nowego przepisu art. 48d ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych – od kiedy obowiązuje i jak się go stosuje.

2. Sposób postępowania przy nieprawidłowym naliczeniu składek, gdy przyczyną było:

 • Nieprawidłowe wyliczenie wynagrodzenia pracownikowi – za dużo lub za mało,
 • Przyjęcie lub nieprzyjęcie do podstawy wymiaru składek określonego składnika wynagrodzenia, który został wypłacony,

3. Sposób postępowania przy nieprawidłowej wysokości świadczeń z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego w przypadku:

 • Niedopłaty zasiłków
 • Nadpłaty zasiłków
 • Błędnego rozliczenia świadczeń w RSA i DRA

Prowadzący

Dariusz Suchorowski

Trener

Od początku pracy zawodowej związany z ubezpieczeniami społecznymi, realizując zadania kolejno jako inspektor i inspektor kontroli ZUS. Następnie zarządzał i nadzorował kontrolę płatników składek na obszarze województwa świętokrzyskiego. Wiedza i doświadczenie nabyte podczas 20 letniej pracy na dotychczasowych stanowiskach, pozwoliło objąć na kolejne 15 lat stanowisko zastępc...

Zapisz się do naszego newslettera

Wypełnij nasz newsletter aby być na bieżąco z nowościami w zakresie prawa.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.