Praca przy monitorach ekranowych – ważne zmiany w 2024 roku, nowe rozporządzenie - szkolenie online

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

  Nowe przepisy - nowe obowiązki.

  Każdy pracodawca do dnia 17 maja musi dostosować istniejące stnowiska pracy do nowych obbowiązków. Nowe stanowiska muszą być już obecnie zgodnie ze zmienionymi przepisami dotyczącymi BHP. Dodatkowo każdy pracodawca musi pamiętać, że wprowadzone zmiany  dotyczące nowych przepisów BHP w zakresie pracy przy monitorze ekranowym wymagają dopowidnich zmian w regulaminie pracy, opisach stanowisk oraz innych dokumentach. Chcesz dowiedzieć się jak krok po kroku wprowadzić te zmiany skorzystaj ze szkolenia.

  Nowe przepisy BHP - praca przy monitorze ekranowym.

  Do 17 maja 2024r. każdy pracodawca ma obowiązek dostosować istniejące stanowiska pracy do nowych obowiązków dotyczących pracy na stanowiskach przy monitorze ekranowym. Nowe przepisy, wprowadzają konieczność zapewnienia osobom pracującym na laptopach dodatkowego monitora stacjonarnego bądź podstawki pod laptop, która umożliwi podniesienie ekranu do poziomu oczu. Celem tego przepisu jest zapobieganie chorobom układu szkieletowo-mięśniowego oraz problemom ze wzrokiem wynikającym z nieprawidłowego ustawienia ekranu monitora. W przypadku nowych stanowisk obowiązek dostosowania stanowisk już obowiązuje.

  Dostosowanie firmy do nowych obowiązków do 17 maja 2024r.

  Pracodawcy powinni pamiętać, że nowe przepisy, pochodzące z prawa pracy, nakładają konieczność dokonania odpowiednich modyfikacji w wewnętrznych procedurach firmy. W związku z tym kluczowe jest uwzględnienie tych zmian w regulaminie pracy, opisach stanowisk oraz innych dokumentach określających warunki pracy przy użyciu laptopów.

  Program szkolenia

  1. Terminy na dostosowanie stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe – czas na wdrożenie zmian uregulowany przez rozporządzenie MRiPS.

  2. Czy trzeba dostosować stanowiska pracy wyposażone w monitory ekranowe, utworzone przed wejściem w życie rozporządzenia?

  3. Nowa definicja stanowiska pracy wyposażonego w monitor ekranowy.

  4. Obowiązki pracodawcy w związku ze zmianą definicji stanowiska pracy wyposażonego w monitor ekranowy.

  5. Organizacja pracy na stanowisku wyposażonym w monitor ekranowy – wnioski pracownicze.

  6. Dodatkowe wyposażenie stanowiska wyposażonego w monitor ekranowy – kiedy występuje konieczność?

  7. Dokumentacja związana ze stanowiskiem, zasady BHP, ocena ryzyka zawodowego.

  8. Konsekwencje niedostosowania stanowisk do wytycznych nowego rozporządzenia oraz sankcje z tego tytułu.