Rozliczanie godzin nadliczbowych - szkolenie online

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

  Rozliczanie godzin nadliczbowych - Jak rozliczać z pracy w nadgodzinach?

  Zgodnie z definicją zawartą w art. 151 § 1 Kp pracą w godzinach nadliczbowych jest praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, który wynika z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy. Dlatego, aby właściwie prowadzić rozliczenie godzin nadliczbowych swoich pracowników, warto dokładnie poznać prawo pracy w tym aspekcie, by nie popełniać błędów.

  Praca w nadgodzinach – dowiedz się jak rozliczać nadgodziny

  Podstawowy system czasu pracy określa, że czas pracy pracownika nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin w przeciętnym, 5-dniowym tygodniu pracy. Każda inna sytuacja wymaga znajomości form rozliczania godzin nadliczbowych. Nasze szkolenie z tego zakresu kierujemy więc do zarówno właścicieli firm jak i do pracowników działów kadr i płac, którzy zobowiązani są to dbania o odpowiednie prowadzenie harmonogramów czasu pracy. 

  Czas wolny czy dodatek za pracę w nadgodzinach – poznaj zasady ze szkoleniami Centrum Verte

  W zamian za pracę ponad standardową liczbę godzin pracy pracownikowi oprócz normalnego wynagrodzenia może przysługiwać dodatek w wysokości np. 100% wynagrodzenia za pracę – w przypadku pracy w dzień wolny od pracy czy święta. Oprócz tego kodeks pracy uwzględnia również możliwość rekompensaty w postaci czasu wolnego od pracy. 

  Rozliczanie godzin nadliczbowych - Zapisz się!

  Dzięki naszym kompleksowym szkoleniom dokładnie poznasz zasady udzielania dodatków za nadgodziny i godzin wolnych za liczbę przepracowanych godzin nadliczbowych.

  Oprócz rozliczania godzin nadliczbowych nasza firma prowadzi szkolenia z akt osobowych czy szkolenia z prawa pracy.

  Program szkolenia

  1. Obowiązujące normy czas pracy.

  2. Dzień wolny z tytułu 5 – dniowego tygodnia czasu pracy.

  3. Ustalanie czasu pracy podczas pracy zdalnej.

  4. Rozliczanie godzin nadliczbowych pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych?

  5. Praca w godzinach nadliczbowych.

  6. Odpracowywanie prywatnych wyjść i spóźnień a praca w godzinach nadliczbowych.

  7. Rozliczanie godzin nadliczbowych – Konsultacje z prelegentem.