Umowy o pracę 2023 – jak nawiązać i rozwiązać stosunek pracy po zmianach w 2023 roku? – szkolenie online

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

  W związku z nowelizacją Kodeksu Pracy w 2023 roku zostały wprowadzone także zmiany w nawiązywaniu i rozwiązywaniu stosunku pracy. Od teraz umowy muszą m.in. zawierać informację o miejscu wykonywania pracy, dzień rozpoczęcia pracy.

  Zawieranie i rozwiązanie umowy o prace – dlaczego warto znać najnowsze przepisy?

  Nawiązanie stosunku pracy jak i jego rozwiązanie wiąże się z tym, że pracodawca ma obowiązki, które musi spełnić wobec pracownika. Oczywiście obie strony umowy są zobowiązane do przestrzegania przepisów kodeksu pracy, jednak większa ich cześć spoczywa na pracodawcy i dziale kadr. Pracodawca ma obowiązek zadbać, by umowa zawierała określenie czasu pracy, wynagrodzenie pracownika, miejsce wykonywania pracy, okres zatrudnienia, warunki pracy itp. Aby mieć pewność, że nawiązanie stosunki pracy z pracownikiem przebiegnie zgodnie z przepisami kodeksu pracy, warto zadbać o odpowiednie wyszkolenie pracowników działu, które mogą nabyć m.in. na szkoleniach organizowanych w naszym Centrum Szkoleniowym Verte.

  Jak liczyć okres wypowiedzenia umowy? Jakie może być przyczyna wypowiedzenia? – skorzystaj z profesjonalnych szkoleń

  Niezależnie od rodzaju umowy o pracę znajomość zasad ich nawiązywania i rozwiązywania to podstawy, bez których odpowiedzialne i właściwe prowadzenie działań kadrowych nie jest możliwe. Zawarcie jak i rozwiązanie umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony musi zostać wykonane zgodnie z obowiązującymi zasadami kodeksu pracy, która niestety zmieniają się z roku na rok. Na szczęście, dzięki szkoleniom organizowanym przez naszą firmę, masz możliwość być na bieżąco z każdymi nowymi zmianami, dzięki czemu nie popełnisz błędu przy żadnej czynności związanej z nawiązywaniem umowy. Dowiesz się, co zawiera umowa o pracę w 2023 roku, jakie są prawa pracownika, a jakie pracodawcy.

  Czego dowiesz się na szkoleniu – jak nawiązać i rozwiązać stosunek pracy po zmianach w 2023 roku?

  Na szkoleniu online, przygotowanym przez panią Ewę Bielecką, dowiesz się jakie obligatoryjne zapisy powinny znaleźć się w umowie o pracę, jakie są rodzaje umów o pracę oraz w jaki sposób będzie można zawrzeć umowę o pracę na okres próbny po zmianach przepisów.

  Dowiesz się także, jak można wydłużyć czas umów na okres próbny oraz jakie dodatkowe elementy zawiera taka umowa.

  Sprawdź również nasze szkolenia dla sektora finansów publicznych.

   

  Program szkolenia

  1. Obligatoryjne zapisy w umowie o pracę.

  2. Rodzaje umów o pracę w 2023 roku.

  3. Jak będziemy zawierać umowę na okres próbny po zmianach przepisów w 2023 roku?

  4. Jakie dodatkowe elementy mogą zawierać umowy na okres próbny?

  5. Możliwość wydłużenia umowy na okres próbny.

  6. Umowa na czas określony – limit czasowy i ilościowy.

  7. Wyłączenia z limitu czasowego i ilościowego.

  8. Umowa na zastępstwo – jak zawierać, jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie na zastępstwo w 2023 roku?

  9. Kiedy informujemy Inspekcję Pracy o zawarciu umowy na czas określony?