Zatrudnianie osób niepełnosprawnych – Szkolenie online. Jak przeprowadzić zatrudnienie?

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

    Niektóre stanowiska pracy pozwalają na zatrudnienie niepełnosprawnych. Decydując się na taki krok, możesz pozyskać dobrego pracownika. Warto wziąć pod uwagę również kwestię możliwego dofinansowania wynagrodzenia z państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych PFRON (jeśli jest od w ewidencji zatrudnionych osób niepełnosprawnych). Pamiętaj jednak, że zatrudnianie pracowników tego typu ma swoje zasady. Dlatego, aby być na bieżąco z aktualnymi przepisami, warto skorzystać z fachowych szkoleń nt. zatrudniania i pracy pracownika o umiarkowanej niepełnosprawności. 

    Zatrudnienie pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności

    Przedsiębiorstwa, które decydują się na zatrudnianie niepełnosprawnych, czerpią korzyści z zatrudnienia pracownika o wysokich walorach, takich jak rzetelność, solidność i lojalność. Takie cechy pracownika stanowią inspirację i motywację dla innych członków zespołu, przyczyniając się do budowy korzystnej atmosfery w miejscu pracy. Dodatkowo troska o inkluzję pracowników niepełnosprawnych wzmacnia wizerunek firmy jako pracodawcy, który jest przyjazny i otwarty na różnorodność.

    Czas pracy osoby niepełnosprawnej – fachowe szkolenia

    Jednym z ważniejszych zagadnień poruszanych podczas szkolenia będzie czas pracy osoby niepełnosprawnej. Dowiesz się w nim m.in., że czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo, a osoby zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. 

    To tylko namiastka informacji, jakie masz możliwość poznać. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skorzystaj z formularza i zapisz się na nasze szkolenia. 

    Dofinansowania zatrudnienia osoby niepełnosprawnej i obowiązki pracodawcy

    Tak jak wspominaliśmy wyżej, podczas szkoleń poznasz również zasady, jakie obowiązują pracowników w kontekście ubiegania się o dofinansowanie zatrudnienia osoby z orzeczeniem. Dowiesz się między innymi, że aby ubiegać się o dofinansowanie w przypadku zatrudnienia co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, musisz zatrudniać co najmniej 6 % osób niepełnosprawnych.

    Oprócz tego poruszymy także inne obowiązki np. to, że zatrudniając osoby z niepełnosprawnościami, pracodawca zobowiązuje się do przestrzegania zasad zawartych w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej – w tym między innymi zapewnienia odpowiednich warunków pracy.

    Zatrudnianie osób niepełnosprawnych: wymogi dla pracodawcy

    Podczas przeprowadzanych przez nas szkoleń każdy z uczestników ma możliwość od podszewki poznać kwestie związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Jest to dość skomplikowany temat, ponieważ takiemu pracownikowi przysługuje szereg dodatkowych uprawnień wynikających z ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Podczas szkolenia dowiesz się mnie przede wszystkim, jaki wymiar czasu pracy przysługuje niepełnosprawnym, czy potrzebuje on dodatkowej przerwy w pracy oraz wiele innych tematów, które opisaliśmy poniżej. 

    Interesują Cię również inne szkolenia z zakresu kadr i płac lub szkolenia z prawa pracy? Sprawdź naszą ofertę i wybierz szkolenia idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

    Program szkolenia

    1. Rodzaje i stopnie niepełnosprawności.

    2. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych – Przepisy: Ustawa o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, Kodeks Pracy.

    3. Klasyfikacja i analiza orzeczeń potwierdzających niepełnosprawność.

    4. Umowa o pracę z osobą z niepełnosprawnością.

    5. Uprawnienia pracownicze pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością.

    6. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych – Dofinansowania PFRON.

    7. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych – Konsultacje z prelegentem.