Zatrudnianie osób niepełnosprawnych – Szkolenie online. Jak przeprowadzić zatrudnienie?

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

  Niektóre stanowiska pracy pozwalają na zatrudnienie niepełnosprawnych. Decydując się na taki krok, możesz pozyskać dobrego pracownika. Warto wziąć pod uwagę również kwestię możliwego dofinansowania wynagrodzenia z państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych PFRON (jeśli jest od w ewidencji zatrudnionych osób niepełnosprawnych). Pamiętaj jednak, że zatrudnianie pracowników tego typu ma swoje zasady. Dlatego, aby być na bieżąco z aktualnymi przepisami, warto skorzystać z fachowych szkoleń nt. zatrudniania i pracy pracownika o umiarkowanej niepełnosprawności. 

  Zatrudnienie pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności

  Przedsiębiorstwa, które decydują się na zatrudnianie niepełnosprawnych, czerpią korzyści z zatrudnienia pracownika o wysokich walorach, takich jak rzetelność, solidność i lojalność. Takie cechy pracownika stanowią inspirację i motywację dla innych członków zespołu, przyczyniając się do budowy korzystnej atmosfery w miejscu pracy. Dodatkowo troska o inkluzję pracowników niepełnosprawnych wzmacnia wizerunek firmy jako pracodawcy, który jest przyjazny i otwarty na różnorodność.

  Zatrudnianie niepełnosprawnych: wymogi dla pracodawcy – Skorzystaj z fachowych szkoleń

  Podczas przeprowadzanych przez nas szkoleń każdy z uczestników ma możliwość od podszewki poznać kwestie związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Jest to dość skomplikowany temat, ponieważ takiemu pracownikowi przysługuje szereg dodatkowych uprawnień wynikających z ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Podczas szkolenia dowiesz się mnie przede wszystkim, jaki wymiar czasu pracy przysługuje niepełnosprawnym, czy potrzebuje on dodatkowej przerwy w pracy oraz wiele innych tematów, które opisaliśmy poniżej. 

  Interesują Cię również inne szkolenia z zakresu kadr i płac lub szkolenia z prawa pracy? Sprawdź naszą ofertę i wybierz szkolenia idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

  Program szkolenia

  1. Rodzaje i stopnie niepełnosprawności.

  2. Zatrudnianie niepełnosprawnych – Przepisy: Ustawa o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, Kodeks Pracy.

  3. Klasyfikacja i analiza orzeczeń potwierdzających niepełnosprawność.

  4. Umowa o pracę z osobą z niepełnosprawnością.

  5. Uprawnienia pracownicze pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością.

  6. Zatrudnianie niepełnosprawnych – Dofinansowania PFRON.

  7. Konsultacje z prelegentem.