1. Jak utworzyć Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – obowiązek tworzenie ZFŚS, kiedy utworzenie funduszu jest dobrowolne.
2. Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
3. Kryteria przyznawania uprawnionym świadczeń socjalnych jak ustalić sytuację życiową, rodzinną i materialną osoby uprawnionej do korzystania z ZFŚS.
4. Zasady gospodarowania funduszem świadczeń socjalnych odrębny rachunek bankowy dla środków z ZFŚS.
5. Odpis na ZFŚS kształtowanie wysokości odpisu, coroczny odpis podstawowy, zwiększenie odpisu, jak obliczyć przeciętną liczbę zatrudnionych.
6. Jakie świadczenia socjalne mogą być realizowane w ramach ZFŚS.
7. Świadczenia urlopowe z ZFŚS.
8. Skorygowanie rocznego odpisu na ZFŚS.
9. Ewidencja księgowa środków ZFŚS naliczenie odpisu, korekta odpisu, wypłata zapomogi, świadczenie urlopowe, udzielenie pożyczki.
10. Podatek dochodowy oraz składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne a świadczenia z ZFŚS zwolnienie ze składek ZUS świadczeń z Funduszu z uwzględnieniem kryterium socjalnego, opodatkowanie świadczeń z Funduszu dla pracowników, opodatkowanie świadczeń z Funduszu dla emerytów i rencistów (byłych pracowników), zwolnienia podatkowe dotyczące świadczeń finansowanych z ZFŚS.
11. Funkcjonowanie Komisji Socjalnej – rola, kompetencje i zasady funkcjonowania.
12. Zasady przetwarzania przez pracodawcę danych osobowych osób uprawnionych do korzystania z funduszu.
13. Zmiany w ZFŚS dla nauczycieli od 1 stycznia 2024 r. jak dokonać odpisu na ZFŚS dla nauczycieli emerytów lub rencistów oraz nauczycieli pobierających świadczenie kompensacyjne