Nowe rozporządzenie w sprawie rozliczenia dotacji podręcznikowej - Szkolenie online

W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!

  Nowe rozporządzenie w sprawie "Rozliczenie dotacji podręcznikowej". Nowe narzędzie – Platforma do generowania wniosków – Szkolenie online

  Wyposażenie szkół w podręczniki to bardzo ważna kwestia, która ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki z dnia 31 stycznia 2022 r., zapisami ustawy o finansowaniu zadań oświatowych uporządkowany został system finansowania oświaty w tym rozliczenie dotacji podręcznikowej. Dużo łatwiejszy w stosowaniu przez samorządy, organy prowadzące szkoły, a także dyrektorów szkół i placówek.

  Dotacja na podręczniki – kompleksowe szkolenie Centrum Verte

  W związku z powyższym zapraszamy na szkolenie, na którym omówione zostaną szczegółowo kwestie związane z uporządkowaniem wiedzy dotyczącej nowych rozwiązań w kwestii dotacji na zakup podręczników. Dowiesz się z nich między innymi: jak przygotować wniosek o udzielenie dotacji celowej na wyposażenie szkół oraz jak później rozliczyć dotację podręcznikową.

  Nowe kwoty, załączniki do wnioskowania i rozliczenie dotacji na podręczniki

  Rozliczenie dotacji podręcznikowej jest obowiązkiem zgodnie z art. 59 ust. 1- 8 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych. Chcesz dowiedzieć się jak rozliczać dotację celową na zakup podręczników? Jakie formularza użyć, by zrobić to poprawnie? Wszystkiego dowiesz się na naszych szkoleniach, od złożenia wniosku o udzielenie dotacji po rozliczenie – zapraszamy!

  Prowadzisz placówkę publiczną? Na pewno zainteresują Cię również inne szkolenia z naszej oferty: szkolenia z kadr i płac, szkolenia z księgowości czy szkolenia z zamówień publicznych

  Rozliczenie dotacji podręcznikowej - Dla kogo jest to szkolenie?

  Adresaci szkolenia: Pracownicy urzędów gmin, MZEAS-ów, GZEAS-ów, CUW-ów, dyrektorzy szkół publicznych oraz niepublicznych, główni księgowi, bibliotekarze, osoby zajmujące się zamawianiem podręczników.

  Cel i korzyści: Zapoznanie się z:

  • prawidłowym sposobem naliczania dotacji,
  • platformą do generowania wniosków,
  • rozwiązaniami dotyczącymi dotacji na zakup podręczników

  Program szkolenia

  Zmiany zasad wnioskowania o dotację podręcznikową, w tym dla obywateli Ukrainy oraz nowe wysokości stawek i nowe wzory wniosków.

  Dotacje na podręczniki:

  1. Stawki (kwoty) na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń.

  2. Platforma do generowania wniosków o dotacje.

  3. Aktualny stan prawny dotacji podręcznikowej.

  4. Uprawnienia dyrektora szkoły.

  5. 1% na obsługę zadania – co się zmieniło?

  6. Szczegółowe warunki udzielania dotacji celowej na sfinansowanie kosztów zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych: wysokość i tryb udzielania dotacji, inne wysokości dotacji dla dzieci wymagających kształcenia specjalnego.

  7. Rozliczenie ilościowe dostarczonych podręczników.

  8. Przekazywanie danych oraz końcowe rozliczenia dotacji udzielanych na zakup bezpłatnych podręczników.

  9. Zasady wynikające z rozporządzenia MEN w sprawie dotacji podręcznikowej.

  10. Harmonogram udzielania dotacji dla poszczególnych klas w szkole.

  11. Kwoty dotacji na podręczniki i ćwiczenia dla poszczególnych klas.

  12. Zasady dotyczące dotacji uzupełniającej dla poszczególnych roczników.

  13. Zadania i obowiązki organów prowadzących i dyrektorów szkół.

  14. Rozliczenie dotacji podręcznikowej dla uczniów wymagających kształcenia specjalnego na rok szkolny 2023/2024 (m.in. wysokość wskaźników, co można kupić w ramach tej dotacji).

  15. Zakupy podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń oraz zakup urządzeń do kopiowania i drukowania.

  16. Szczegółowe warunki udzielania dotacji celowej na sfinansowanie kosztów zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych: wysokość i tryb udzielania dotacji, inne wysokości dotacji dla dzieci wymagających kształcenia specjalnego – stan prawny marzec 2023.

  17. Dotacja celowa – realizacja zakupu podręczników i ćwiczeń oraz rozliczanie.

  18. Rozliczenie dotacji podręcznikowej: ilościowe dla dostarczonych podręczników i ćwiczeń.

  19. Przekazywanie danych oraz końcowe rozliczenie dotacji podręcznikowej materiałów bezpłatnych.

  20. Wewnętrzne procedury szkoły związane z udostępnianiem podręczników uczniom.