Zapisz się do naszego newslettera
Wypełnij nasz newsletter aby być na bieżąco z nowościami w zakresie prawa.
W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!
Podczas proponowanego szkolenia online, dotyczącego klasyfikacji i wyodrębniania wydatków, finansowania i rozliczania dotacji przez publiczne i niepubliczne placówki oświatowe, szczegółowo omówiona zostanie definicja wydatków bieżących dla jednostek otrzymujących dotację z JST, dotacja dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydatkowanie dotacji po wejściu w życie art. 35 ust. 4 i ust. 5 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, planowanie wydatków na specjalną organizację nauki i metod w budżecie jednostki samorządu terytorialnego oraz planowanie wydatków na specjalną organizację nauki i metod pracy w planie finansowym szkoły i przedszkola.
Prowadząca spotkanie omówi także rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, a także omówi wydatki najczęściej kwestionowane przez samorządy.
Program szkolenia
1. Definicja wydatków bieżących dla jednostek otrzymujących dotację z JST.
2. Dotacja dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
3. Wydatkowanie dotacji po wejściu w życie art. 35 ust. 4 i ust. 5 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.
4. Planowanie wydatków na specjalną organizację nauki i metod w budżecie jednostki samorządu terytorialnego.
5. Planowanie wydatków na specjalną organizację nauki i metod pracy w planie finansowym szkoły i przedszkola:
6. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym.
7. Omówienie wydatków najczęściej kwestionowanych przez samorządy.
8. Dokumentowanie wydatków związanych z dotacją otrzymywaną na dzieci niepełnosprawne.
9. Wydatki administracyjne organu prowadzącego.
10. Przejrzystość rozliczania dotacji:
11. Postępowanie kontrolne prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji: