Zapisz się do naszego newslettera
Wypełnij nasz newsletter aby być na bieżąco z nowościami w zakresie prawa.
W tej chwili nie realizujemy szkolenia z tej tematyki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem daj nam znać a my skontaktujemy się z Tobą kiedy szkolenie znajdzie się w naszej ofercie!
Za wykonanie usługi lub sprzedaż towaru można wystawić tzw. fakturę zaliczkową. Jej wystawienie oraz zaksięgowanie nie jest skomplikowane, ale w świetle ciągle zmieniających się przepisów należy być na bieżąco, aby nie popełniać błędów podatkowych. Pomóc Ci w tym mogą nasze kompleksowe szkolenia dla firm, w tym "Faktura zaliczkowa - Księgowanie".
Faktura zaliczkowa to dokument wystawiany przed wykonaniem usługi lub dostawą towaru. Stanowi potwierdzenie, że nabywca wpłacił zaliczkę na poczet przyszłej dostawy. Głównym celem faktury zaliczkowej jest zabezpieczenie interesów sprzedawcy poprzez zapłatę części kwoty oraz określenie warunków współpracy. Po zrealizowaniu usługi lub dostawie towaru i usług następuje wystawienie faktury końcowej, uwzględniającej całość kosztów w tym wpłatę zaliczki.
Różnice pomiędzy obiema fakturami odgrywają kluczową rolę dla księgowości jak i dla podatnika. Ewidencja i rozliczanie faktur zaliczkowych różni się o tych samym czynności w odniesieniu do faktur końcowych. Dlatego tak ważna jest umiejętność odpowiedniego księgowania faktur zaliczkowych.
Aby mieć pewność, że Twój dział księgowości poradzi sobie z wystawianiem oraz zaksięgowaniem faktury za część zapłaty postaw odpowiednie szkolenia, które we właściwe sposób przygotują Twoich pracowników. Dzięki szkoleniom organizowanym przez naszą firmę i Ty i Twoi podwładni nauczycie się jak zaksięgować fakturą zaliczkową i końcową za sprzedaż towaru lub usługi bez najmniejszego problemu. Już dziś zapisz się na jedne z naszych szkoleń dla firm.
Program szkolenia
Co musi zawierać faktura? Elementy obowiązkowe i fakultatywne faktury, faktura uproszczona (paragon), faktura pro forma.
Obowiązek wystawiania faktur zaliczkowych, kiedy nie wystawia się faktur zaliczkowych, elementy obowiązkowe faktury zaliczkowej (wzór faktury zaliczkowej).
Jaki kurs do rozliczenia faktury zaliczkowej, jaki kurs należy przyjąć przy księgowaniu faktur zaliczkowych i końcowych?
Czy od 1 września 2023 r. nie będzie trzeba wystawiać faktur zaliczkowych?